fachadas1

Alüminyum Sandviç Panel Fiyatları

Ülkemizde ilk üretilen Sandwich paneldir. Alüminyumun yumuşak ve esnek bir metal olması aynı zamanda korozyona dayanıklı olması bazı yatırımcıların Alüminyum sandviç panel tercihlerine neden olmaktadır. Metal yüzeyi gofrajlanmış olarak kullanılmaktadır. Gofrajlanmış metal Sandwich panel’in yüzeyinin çizilmesini önlediği gibi poliüretanın metale yapışmasını güçlendirip şekil verilmiş bir metal olarakta taşıma değerlerini yükseltmektedir. Özellikleri diğer kaplama ürünlerine göre daha iyidir.

3000 serisi ve H18 kondisyona sahip alüminyum rulo levhalardan Alüminyum Sandvic panel için ideal metal kalitesidir.

Alüminyum Sandviç Panel Ölçüleri

Alüminyum Sandwich Panel’in hammaddesi, inorganik bir hammadde olan bazalt taşının 1300°C-1400°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşmaktadır.

Taşyünü Sandwich Panel Avrupa da ülkemize göre oldukça eski  geçmişi olan bir endüstriyel binaların kaplama ürünüdür. Poliüretan dolgulu Sandwich Panel’in 200 dereceden sonra yanmaya başlaması yangın esnasında döşarj ettiği dumanda zehir ihtiva eden gazlar olması nedeniyle, yangın riski yüksek olan işletmelerde Taşyünü Sandwich Panel kullanılması doğru tercihtir.

Taşyünü yalıtım malzemesi  Isı yalıtım değeri olarak poliüretanın çok az altında olup (λ≤ 0,040 W/mK’dir.)yangın dayanımı ve ses izalasyonu değerlerinde poliüretan ve diğer yalıtım ürünlerine göre çok yukardadır.(+650 derece)

alüminyum sandviç panel numuneleri

alüminyum sandviç panel numuneleri

Alüminyum Çatı Sandviç Panel Fiyatları

Taşyünü Sandviç panel için kullanılan mineral yünün yoğunluğu 100 kg/m3 ten düşük olamaz. Tavsiye edilen en düşük kalınlık ise 50 mm dir 100 mm kalınlığa kadar ülkemizde üretilmektedir. Yoğunluğu yüksek bir dolgu malzemesi kullanıldığı için Alt ve üst yüzey metallerinin boyalı sac olması gerekmektedir.

2m’den 20m’ye değişen boylarda Alüminyum Sandviç Panel DIN standardına göre B1- Alev Yürütmez ve ayrılmaz özelliği ile ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak bilinen EPS (Expande Polistren) dolgu malzemesinden üretilmektedir. 4.5 cm kalınlığındadır.

>Sac Sandviç Panel

çatı köşe kaplama

çatı köşe kaplama

 

Ürün Sipariş Sistemi

İhtiyacınız olan çatı malzemeleri siparişini Talep Formu'muzu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

MAHYA - OMUZ

Çatı Üst Mahya (RAL 900 2) 0,50 m, 0,40 mm Boyalı Sac / Sandviç Panel üst formuna uygun mahya Üst - Alt Mahyalar - Tabut - Radüs - Sinüs - Trapez Mahyalar

PANEL VİDASI

Matkap uçlu akıllı vidalar, 6 deler ve 12 deler çeşitlerimiz vardır.